Blog

Co se mi honí hlavou..

Na tomto místě se dělím o své postřehy a zamyšlení.


Malé zamyšlení

Tak se konečně zase vracím ke psaní. Na delší dobu mou plnou pozornost zabrala práce na lapačích. Madelaine.cz už stojí na svých nohách, a tak jsem se rozhodla svůj tvůrčí elán znovu směrovat také ke psaní. Stále se mi něco honí hlavou..


Na čem právě pracuji

V tuto chvíli šlo trochu stranou mé celoživotní bádání nad cestou člověka a jeho psyché. Dokonce ani na sny nebylo tolik času, protože jsem se nadchla do výroby lapačů snů a dekorací, které plně pozřely můj veškerý čas..

Náš vyměřený čas

Žijeme ze dne na den a často si ani neuvědomujeme, že jsme tu jen na chvíli. Pak se ohlížíme a divíme se, jak to letí.

Zamýšlím se poslední dobou nad tím, že jsme jako hráči ve hře zvané Život. Kolem sebe máme mnoho spoluhráčů..


Navýšit vibrace očistou

Někdy, třeba když prší, fouká vítr, nebo prostě když náš to popadne, je dobré udělat očistu sebe i svého prostoru a navýšit vibrace. Mně se zachtělo zrovna dnes. Na očistu je nejlepší VODA, nic lepšího jsme neobjevili..


Kde je voda?

Prý ubývá voda a je to už opravdu vidět. Suché trávníky již na jaře, které přesto lidé neúnavně kosí co nejčastěji, nejlépe až těsně k hlíně. Pak je kropí pitnou vodou a hnojí, ale stejně to nepomáhá. Tráva potřebuje růst, držet si vláhu a vysemenit. Jenže ona je suchá tráva už i na loukách..

Inspirace

Všimli jste si někdy, že když se otevřeme inspiraci, tak často nápady jen prší? Stačí se soustředit na určitou oblast a netrvá dlouho, kdy začíná přicházet řešení problému, odpovědi na otázky a v případě tvoření - kreativní inspirace.

Vypadá to, že se napojíme na potenciál možností..

Nahlédnutí do snu

Zdál se mi sen:

Odněkud jedu a chystám se domů. Nakonec zjišťuji, že jsem tam zapomněla dvě tašky. Říkám si, že se pak pro ně vrátím, ale uvědomuji si, že to nepůjde, je to strašně daleko..


O psaní

Jsem zvyklá psát. Přemýšlím, kdy to vzniklo. V dětství deník a pár mých oblíbených bloků s písničkami, později jsem sbírala básně a citáty. Ale skutečně jsem byla nucena psát, když jsme odjeli na Maltu. Mé první dopisy zněly asi takto..

Ve světě snů

Zpočátku jsem začala sledovat své sny a rozhodla se je zapisovat, protože jich bylo hodně. Chtěla jsem je zachytit a prozkoumat jejich řeč. Symbolický jazyk, kterým jsou sny vystavěny, je potřeba pochopit, stejně jako jakoukoliv jinou řeč.Pronikala jsem tedy hlouběji a vždy ráno zaznamenávala každý detail..