Poutníkova cesta a genius loci

Filozoficko-psychologický román/novela ze současné Prahy. Dotýká se témat - duchovno, mystika, psychospirituální krize, šamanismus, fantasy, poezie, pohádka, ekologie.

Knížka je o prolínání vrstev reality a cestování mezi světy. Popisuje duchovní proces proměny na způsob šamanské iniciace nebo podle C. G. Junga proces individuace na cestě k bytostnému já.

Vzniklý text je výsledkem mého osobního zkoumání i prožití dané problematiky. Má nezvyklou stavbu, kde se odehrává více úrovní najednou. Obsahuje v sobě náboj, který má na člověka vliv. 

 

Jestli budete chtít do knížky věnování, napište mi do poznámky v objednávce pro koho bude.

230 Kč
Skladem

Anotace:

Zabývali jste se někdy širšími rozměry tohoto světa? Že ne? Ani Jakub nad tím donedávna nepřemýšlel. Avšak potom přišlo volání. Noční snění a vize ho provedly proměnou, ale také tvrdými zkouškami a vlastní katarzí. Vydává se na cesty svým nitrem a přináší nám odtud poselství, které ztvární uměleckým nadáním. Prolínání realit se tak stává skutečností. Je materiální svět, tak jak ho známe, opravdu to jediné, nebo jsme součástí mnohem většího celku s duchovním rozsahem?

Metafyzický příběh obyčejného současného člověka, jehož bytostné Já vnáší do světa forem svá poznání, nám dá nahlédnout za oponu běžných jevů a zve nás do oblasti rozšířeného vědomí. Ukazuje se, že způsob, jakým promlouvá absolutno, není tak vážný, jak se zdálo. Naopak volí až pohádkově hravé a snové symboly.

 

 

Ukázka z knihy:

1. kapitola
Otevření brány
Slunce rozlilo svůj svit a začalo ráno jednoho dalšího, obyčejně neobyčejného dne. Každý si tak může prožít jedno malé dějství, než světlo pomalu zmizí a ustoupí tmě noci. Obracíme tak stránku po stránce knihy našeho života.
 
Jakub toho dne vstal brzy ráno a podíval se z okna. Měl nejasný pocit, že je dnes něco jinak, nějaká změna ve vzduchu. Pomalu vypil svůj ranní čaj a přemýšlel, jaké plány a povinnosti ho čekají. A protože byl krásný letní den, rozhodl se vyjít trochu dřív a projít se. Šel pěšky a cestou pozoroval život v ulicích města. Sbíral totiž inspiraci pro svůj nový obraz. Již chvíli měl jisté vize, které se objevovaly i ve snech, ale potřeboval si některé detaily ujasnit a promyslet. Usedl na břeh Vltavy nedaleko od železničního mostu a díval se na plynoucí vodu, klidný pohyb labutí a létající racky. Viděl tu dokonalost a harmonii. Jako by se vše utvářelo podle matematického vzorce. Kdyby v jakýkoliv moment tuto scenérii zachytil, byla by kompozičně vyvážená. Již dávno si všiml, že velký architekt vytvořil své dílo ve zlatém řezu a v řádu pro oko neviditelných linií. Byl přesvědčen, že chaos neexistuje. Rád na tomto místě sedával a vnímal kontrast se světem lidí s ruchem městského života.
   Z přemítání jej vyrušil telefon, volala přítelkyně. "Ahoj Veroniko... ano určitě přijď, rád tě večer uvidím..." Ještě chvíli se zasnil a pokračoval v cestě do práce...
 
 
 
 
Kód Kód: 64
Kategorie: Knížka
Nakladatel: Černý Drak
Ilustrace: Kristlof
Počet stran: 160
Vazba: brožovaná
Rozměry: menší formát 11x17cm
ISBN: 978-80-906481-5-9
Rok vydání: 2017
Zpět do obchodu