Nahlédnutí do snu

4. 7. 2017Zdál se mi sen:

Odněkud jedu a chystám se domů. Nakonec zjišťuji, že jsem tam zapomněla dvě tašky. Říkám si, že se pak pro ně vrátím, ale uvědomuji si, že to nepůjde, je to strašně daleko.


Ráno přemýšlím - co jsem kde zapomněla, co jsem ztratila? Naštěstí mi pointa dochází poměrně brzy. To ráno jsem zachytila pět snů. Taková úroda se nestává často. Ale protože šlo o sérii pozitivních sdělení, tak mi začalo svítat..

Zavazadla jsou vlastně naším závažím, něčím co nás zavazuje a zatěžuje. Obklopujeme se mnoha zbytečnostmi a stejně je to tak s obsahem naší mysli. Protože i naše přesvědčení nás často jen zatemňují a okrádají o volné plynutí životem. V naší hlavě je spousta zbytečností, které patří minulosti. Nebo jde o obavy a negativní scénáře. Ale i přílišné očekávání nás nakonec tíží.

Mé snové já se chystá "domů", takže k sobě. Čím jsme volnější, tím blíž jsme ke své přirozenosti. Tašky zůstaly tam někde daleko, byly prostě už zbytečné. Paráda.A opravdu, během dne jsem zažila úlevu, jedna záležitost se vyřešila a dostala jsem dobrou zprávu. Život je jednodušší, než se zdá. Nemusíme si ho komplikovat, ale hledat snadná řešení a věřit si.


Takže, nenechme se zavazovat zavazadly a buďme lehcí.

Je sen jako nahlédnutí za zrcadlo? Odráží a zobrazuje to, co je v nás. V tu chvíli vidíme naši situaci z jiného úhlu pohledu. Sen má bohatší fantazii, než je naše realita, takže může použít jakýkoliv symbol, často dost bláznivý. Tento sen spadá do kategorie "normální". Zapamatování snu lze připodobnit k vyfotografování nebo natočení filmu. Tak zůstává v naší paměti.


Snů je hodně druhů a nahlédnutí do jeho významu je naprosto individuální. Neznamená to, že když se vám bude zdát o tašce, že to má stejný význam, jako měl tento konkrétní sen, v tuto chvíli pro mě. Vždy je dobré nad snem chvíli přemýšlet a porovnat s děním v životě. Většinou do večera přijde pochopení.Hezké snění a nahlížení za realitu všedního dne. 

POUTNÍKOVA CESTA A GENIUS LOCI

Přečíst ukázku z knížky
Monika Micajová

terapie sebepoznání