Na čem právě pracuji

4. 9. 2017V tuto chvíli šlo trochu stranou mé celoživotní bádání nad cestou člověka a jeho psyché. :) Dokonce ani na sny nebylo tolik času, protože jsem se nadchla do výroby lapačů snů a dekorací, které plně pozřely můj veškerý čas. Je to náročná práce, jsem schopná udělat jen jeden za den, zato mu věnuji celou sebe. 

Zajímavé totiž je, že když zavřu oči, tak vidím barevné kombinace a způsoby práce s provázky. Ukazují se mi jednotlivé obrázky s nápady, na které bych nepřišla a výsledky jsou krásné.

Vlastně je inspirace rychlejší, než stíhám vytvořit. Zamiluji se do nějakého materiálu a pak už se to samo děje. Založili jsme facebook a instagram, takže se můžeš podívat. Každý je jiný, podle nápadu, který zrovna přišel. Ale abych řekla pravdu, tak při vplétání šňůrek, stejně přemítám nad lidským psyché a tajemnou řečí snů. Moc mě to baví, protože kromě dekorací můžu fotit a právě připravujeme webové stránky - eshop, kde bude možnost si vybrat www.madelaine.cz.Ptali se mě: Když lapač zachytí a nepustí k nám zlé sny, dostanou se k nám sny dobré anebo nesoucí sdělení? 

Pokud vše funguje správně podle staré legendy, tak se k člověku nedostanou tzv. noční můry. Něco jako otravný noční hmyz, který by narušoval klidný spánek, asi tak jako i ve dne nás může kdeco obtěžovat. Ale zprávy, které přicházejí skrz snění z našeho podvědomí samozřejmě zachytíme.

Nedávno se mi například zdál sen:

Moje ložnice ještě sousedila s mně neznámou místností, v které se nacházely schody směrem dolů. Tam byly otevřené dveře a za nimi osvětlená chodba. K mé nelibosti jsem postřehla, že tudy přichází žena a muž. Po chvíli jsem je rozeznala jako anglickou královnu a prince Charlese. Přišli mi něco vytýkat a kárat, že nezalévám nějaké jejich květiny. 

Sen byl delší a vůbec nebyl příjemný, ale dostala jsem uvědomění k mému životu.


Baví mě, jak sen umí zdramatizovat a vlastně přehnat určitý stav. Použije k tomu klidně takové symboly jako je anglická královna. Musím podotknout, že ve skutečnosti je nesleduji, nemyslím na ně, ani jsem o nich poslední dobou nic nečetla. Ale motiv to byl dobrý. Královská rodina v tomto případě (pro mě) symbolizuje ego z pozice moci z vnějšího světa. Přicházeli z podzemních prostor (z podvědomí) a narušili můj klid. Na mně bylo správně zareagovat. Častokrát se vyvíjí i naše snové já, které se v tomto prostoru učí a mění své postoje k lepšímu. Byla jsem snem tedy upozorněna, že v mém podvědomí je určité nezpracované téma, které je dobré si zvědomit, prožít a promyslet.

Tak já jdu zase motat provázky a u toho myslet na dobré věci, aby se nám snáze chápaly snové obsahy.


POUTNÍKOVA CESTA A GENIUS LOCI

Přečíst ukázku z knížky

Monika Micajová

terapie sebepoznání