Proč je důležité vyzařovat

27.06.2017

Všimli jste si někdy, jak působí vaše nálada na ostatní lidi a vůbec na váš den? Je očividné, že naším osobním vyzařováním si můžeme přivést do života štěstí a naopak stažením se, ho od sebe odpuzujeme.

Slovo nálada značí, jak a na co jsme naladěni. Na co ladíme, je naše svobodná volba. Volba celoživotní i každého nového dne. V podstatě záleží na našem rozhodnutí.


Představme si, pro příklad, dva protichůdné typy lidí:

Lůzr

Jde shrbeně a sklíčeně. Je přesvědčen o tom, že je smolař. Jeho myšlenky se dokola točí okolo jeho nezdarech. Toužebně by si přál mnoho věcí a hlavně, aby se mu dařilo. Avšak myšlenky jsou silnější a tak sám sebe hypnotizuje opakováním si svého přesvědčení.

Je stažený do sebe, oddělený od života a od lidí. Na čele má jasně napsáno NE.

A skutečně - kam přijde, tak si ho málokdo všimne nebo se lidé cítí od něho odpuzováni. Odpuzuje nejen lidi, ale i život podporující události a energii potřebnou k životu. 


Hvězda

Vzpřímený uvolněný postoj. Má ze sebe i ze svého života dobrý pocit. Proto je otevřený a přátelský. Cítí se plný energie a odvahy. Baví se a užívá si. Je tak plný radosti, že vyzařuje a vytváří si přitažlivé charisma.

Dává sám sebe a vyzařuje jako slunce. Proto se k němu táhnou ostatní, protože je zajímá a cítí z něj nakažlivou sílu. Přitahuje k sobě další zajímavé situace a zážitky do života. 


Klidně se můžete cítit v pondělí jako lůzr a v úterý jako hvězda. Je to ale nutné? Nemůžeme si vynutit nic dobrého, když se cítíme bídně. Je to přesně naopak!

Nejdřív se musíme cítit skvěle a to dobré přijde samo. Život se totiž vždy odehrává zevnitř ven. 


Péče

Naše vnitřní rozpoložení vyžaduje každodenní péči, stejně jako pečujeme o svůj zevnějšek, domov nebo pěstujeme květiny. Starat se o svou náladu a vyzařování je klíčem k úspěchu. Nic se však neděje samo od sebe, je potřeba být aktivní a tvůrčí.

Pokud zrovna nejste ve své kůži a náladu máte pod psa, je nejlepší nedělat v tu chvíli důležitá rozhodnutí a odložit schůzky nebo záležitosti, kde vám hodně záleží na výsledku. Lepší je stáhnout se dočasně do ústraní a problémy si vyřešit a vibrace zvednout.


Pár tipů jak si navyšovat vibrace:

Ideální je začít už od rána. Každý nový den je jako čistý nepopsaný list papíru. To, že jsme dostali další den k dispozici, není samozřejmost, ale štěstí.

 • ještě, než vstaneš z postele se usměj a pocíť vděčnost k tomu, co máš a že začíná nový den
 • sprcha nebo dokonce studená sprcha nabudí a dodá energii
 • po ránu nebo aspoň kdykoliv během dne pohyb! Protahování, chůze, běh, tanec, posilování... - najdi si cokoliv, co tě nabíjí
 • dej si vydatnou a výživnou snídani, jez s chutí a zdravě, ani málo, ani moc
 • měj se rád/a
 • měj rád/a svět
 • měj dobré úmysly a věř, že i život má s tebou dobré úmysly
 • víš o tom, že jsme tu proto, abychom byli šťastní?
 • hudba, krása, láska, humor, přátelé - to jsou vitamíny štěstí
 • tvoř, vydávej ze sebe co umíš a cítíš u toho radost
 • těš se, bav se, měj naději, nevzdávej se
 • sleduj ty, kteří tě inspirují
 • dělej kroky a třeba i jen malé krůčky ke svému cíli
 • každý večer si přehraj svůj den, uvědom si, cos dokázal/a a pochval se


...a hlavně... 

neber se tak vážně a zasměj se občas sám sobě

POUTNÍKOVA CESTA A GENIUS LOCI

Přečíst ukázku z knížky
Monika Micajová

terapie sebepoznání


Další články:

 

Znáte to, když se nedaří a člověk si klade otázku, co se to děje? Proč zrovna já? Co proti mně ten vesmír má?

Je potřeba si chránit a občas vyčistit své energetické pole. Je to stejné jako ochrana teritoria a držení osobních hranic. Vše, co se vyskytuje ve světě viditelném, je také v části světa nezjeveném.

Tvořivá síla je tou, co stvořila vesmír a tvoří ho nadále. Zrovna tak stále tvoří i skrz člověka prostřednictvím jeho myšlenek a činů.

Nejdřív bych se ráda pozastavila nad tím, jak vzniká nadváha. Naše těla jsou přirozeně stavěná na normální štíhlou a zároveň silnou podobu. Co s nimi časem uděláme, je naše práce. Ale když už se nám to stane, tak cesta zpět může být jednoduchá a příjemná.

Jsme pozoruhodné bytosti, máme však jednu zvláštní vlastnost. Dovedeme si mnoho věcí nalhávat. Překrýváme často pravdu jako "pokrytci". Dokonce tak, že sami nevíme, co vlastně cítíme. To ale vůbec nevadí, protože k tomu máme úžasný nástroj - naše tělo.

Všimli jste si někdy, jak působí vaše nálada na ostatní lidi a vůbec na váš den? Je očividné, že naším osobním vyzařováním si můžeme přivést do života štěstí a naopak stažením se, ho od sebe odpuzujeme.

Je možné, že si něco přeješ, co se ti v životě nedostává. Vyzkoušej si malý experiment. Prověříš si, jestli je to přání podporované, nebo se mýlíš, anebo dokonce zjistíš, že si to vlastně nepřeješ.

Asi se shodneme na tom, že problém je něco, co vnímáme jako nežádoucí v našem životě. Co tam nechceme mít ...ani vidět, ani slyšet. Vytváří zádrhel, překážku v doposavad plynoucím toku. Jak se k tomu můžeme postavit?

Lidské tělo je zranitelné a stejně tak naše psychika. Když máme zranění na těle, tak ho jednoduše ošetříme a necháme ránu zahojit. Ale v případě zraněné duše, jsme často bezradní. Jak je to možné? Přitom jde o stejný princip.

Někdy tápeme a nejsme si jisti, jakou cestou se vydat. Jindy zas o něco usilujeme, ale přesto se nedaří. Dokonce se objevují nezdolatelné překážky a my čelíme vnitřním konfliktům. Jak se tedy vyznat v sobě a jak si přeložit řeč životních situací?

Každý jsme jedinečný a přišli jsme si do života něco konkrétního prožít. Během našeho vymezeného času si přejeme něco poznat, pochopit a také se projevit. Často se ale stává, že jsme tolik normalizovaní společností, že se svému životnímu plánu a úkolu můžeme vzdálit.