Proč a kdy je potřeba očista aury

13.06.2018

Je potřeba si chránit a občas vyčistit své energetické pole. Je to stejné jako ochrana teritoria a držení osobních hranic. Vše, co se vyskytuje ve světě viditelném, je také v části světa nezjeveném. 


Jestli necháme otevřené dveře od svého domu nebo bytu, tak je pravděpodobné, že přijde nezvaná návštěva.

Žijeme ve světě duálním, kde je přítomno světlo i stín. Je tu mnoho dobrých lidí, ale také tu jsou zloději, lidé nepřejícní, závistiví. Jsou tu motýli, ale také parazitující hmyz. Jsou tu bakterie příznivé pro organismus, ale také viry a ničivé bakterie. Vše má svůj důvod a taková bakterie, parazit nebo zloděj nás přichází upozornit, že je v nás nedostatek vůle k životu, imunity nebo si málo chráníme svůj životní prostor.

Důvodů zanesení energetického systému může být velké množství a často velice hlubokých. Ale je dobré starat se o své životní pole stejným způsobem, jako se věnujeme své osobní hygieně, úklidu, praní prádla, mytí nádobí. Jde o stále stejný princip.

Energetické čistění můžeme dělat preventivně, nebo v případě potřeby.


Jak se pozná, že do našeho pole vnikly cizí vlivy

Narušení aury a přítomnost cizí energie se často tváří jako naše vlastní špatné pocity ze života, nebo únava. Ale ne všechny nepříjemné stavy jsou naše. Kdy je potřeba udělat takovou energetickou očistu?

Příznaků je celá řada:

 • nečekaný pokles nálady
 • deprese, vztek, smutek
 • fyzická nebo psychická bezdůvodná únava
 • pocit vyčerpání i po vydatném spánku
 • nespavost
 • nedostatek vůle a chuti do života
 • život nepodporující návyky
 • nefungující některé důležité oblasti života
 • v krajním případě psychická nebo i fyzická nemoc

Parazitující energie, které mohou napadnout auru člověka jsou různého charakteru. Často se jedná o přivtělené duše, které neodešly z tohoto prostoru a potřebují pomoct. Ale může jít i o entity z astrálu, vytvořené programy za účelem uškození, ale také jednoduše shluky negativních myšlenek vytvořených lidmi, které nabývají svého vlastního vědomí. 


Jaké jsou důvody oslabení ochranného aurického obalu

 • slalbá imunita - vlastní schopnost sebeobrany nebo sebelásky
 • problém s osobními hranicemi
 • nezdravý postoj chtít každému vyhovět
 • smrt blízkého člověka, s kterým se nemůžeme rozloučit, nebo on se nechce od světa odpoutat
 • vytvoření imaginárních kamarádů v dětství, ale klidně i v dospělosti
 • magie, zasvěcení, energetické systémy
 • pobývání v blízkosti negativně smýšlejících lidí
 • oslabení z důvodu fyzického nebo psychického stresu
 • program oběti, nebo zkušenosti s jakýmkoliv druhem zneužití


Jak se očistit a vytvořit si ochranu

Pomocí řízené meditace nebo vizualizačních technik je možné si spolehlivě energetický obal a čakrový systém očistit a vytvořit si ochranné vajíčko. Vždy záleží na druhu daného problému, který vysává životní energii a také příčině proč se tak stalo nebo opakovaně děje. Preventivně dobře působí meditace, práce na sobě, udržování vyšších vibrací a pravidelné provádění vnitřní hygieny. Tím myslím kontrola vlastních myšlenek i činů a očistné meditace po pobývání v rizikových prostorách nebo skupinách.

Je nad rámec tohoto článku zabývat se detailně jednotlivými technikami. Budeli zájem, tak je popíši zase příště. Ale vzhledem k mnoha různým původům i důvodům, které zmiňuji výše, je i práce na problému dost individuální.


Raději se věnuji klasické terapii "nohama na zemi" - rozhovorem, případně použitím aktivní imaginace. Ale záleží, kde je příčina problému. Pokud je na energetické bázi, tak je možno s tématem pracovat právě tam. Alespoň takové mám terapeutické i osobní zkušenosti.

Jinak řečeno, problém se dá řešit na té úrovni, na jaké vznikl.

Tím, že čistíme sebe, zároveň čistíme celý společný prostor.


POUTNÍKOVA CESTA A GENIUS LOCI

Přečist ukázku z knížky


Monika Micajová

terapie sebepoznání


Další články:

 

Znáte to, když se nedaří a člověk si klade otázku, co se to děje? Proč zrovna já? Co proti mně ten vesmír má?

Je potřeba si chránit a občas vyčistit své energetické pole. Je to stejné jako ochrana teritoria a držení osobních hranic. Vše, co se vyskytuje ve světě viditelném, je také v části světa nezjeveném.

Tvořivá síla je tou, co stvořila vesmír a tvoří ho nadále. Zrovna tak stále tvoří i skrz člověka prostřednictvím jeho myšlenek a činů.

Nejdřív bych se ráda pozastavila nad tím, jak vzniká nadváha. Naše těla jsou přirozeně stavěná na normální štíhlou a zároveň silnou podobu. Co s nimi časem uděláme, je naše práce. Ale když už se nám to stane, tak cesta zpět může být jednoduchá a příjemná.

Jsme pozoruhodné bytosti, máme však jednu zvláštní vlastnost. Dovedeme si mnoho věcí nalhávat. Překrýváme často pravdu jako "pokrytci". Dokonce tak, že sami nevíme, co vlastně cítíme. To ale vůbec nevadí, protože k tomu máme úžasný nástroj - naše tělo.

Všimli jste si někdy, jak působí vaše nálada na ostatní lidi a vůbec na váš den? Je očividné, že naším osobním vyzařováním si můžeme přivést do života štěstí a naopak stažením se, ho od sebe odpuzujeme.

Je možné, že si něco přeješ, co se ti v životě nedostává. Vyzkoušej si malý experiment. Prověříš si, jestli je to přání podporované, nebo se mýlíš, anebo dokonce zjistíš, že si to vlastně nepřeješ.

Asi se shodneme na tom, že problém je něco, co vnímáme jako nežádoucí v našem životě. Co tam nechceme mít ...ani vidět, ani slyšet. Vytváří zádrhel, překážku v doposavad plynoucím toku. Jak se k tomu můžeme postavit?

Lidské tělo je zranitelné a stejně tak naše psychika. Když máme zranění na těle, tak ho jednoduše ošetříme a necháme ránu zahojit. Ale v případě zraněné duše, jsme často bezradní. Jak je to možné? Přitom jde o stejný princip.

Někdy tápeme a nejsme si jisti, jakou cestou se vydat. Jindy zas o něco usilujeme, ale přesto se nedaří. Dokonce se objevují nezdolatelné překážky a my čelíme vnitřním konfliktům. Jak se tedy vyznat v sobě a jak si přeložit řeč životních situací?