Jak zdravě zhubnout

05.08.2017

Nejdřív bych se ráda pozastavila nad tím, jak vzniká nadváha. Naše těla jsou přirozeně stavěná na normální štíhlou a zároveň silnou podobu. Co s nimi časem uděláme, je naše práce. Ale když už se nám to stane, tak cesta zpět může být jednoduchá a příjemná.

Jak zdravě shodit kila navíc a ještě si detoxikovat 

a zároveň vyživit organismus?


Nemá cenu sledovat kalorie nebo jakkoliv počítat a vážit si jídlo. To, co navrhuji je jednoduché a bez hladovění.

Když neustále jíme, často jen pro chuť nebo z nudy, tak nedovolíme organismu se pročistit od toxinů. 


Naše těla jsou přejedená, ale přesto podvyživená, protože trpí nedostatkem zdravých živin. 


Jakékoliv balené potraviny, vyráběné, chemicky upravované nebo složitě připravované, jsou plné výrazné chuti, hlavně soli nebo cukru, ale především těžce stravitelných složek, které tělo vyhodnotí jako jed.

Lidský organismus je však velice chytrý. Nenechá své prostředí ohrozit a otrávit. Proto se snaží negativní vliv eliminovat. Jak to udělá? Vytvoří tuky, v kterých bezpečně uschová toxiny a odloží jejich zpracování na pozdější dobu. Doufá totiž, že toho jednou necháme. 

Další dobrou věc, kterou používá je voda, do které uloží nadbytečné odpadní látky. Když lymfatický systém nestíhá odvádět škodliviny z těla ven, tak vznikají otoky. Tak odloží tyto složky do úschovy, aby nezatěžovaly organismus dřív, než bude čas se jim věnovat. Všechny orgány neustále pracují na využívání živin a rozkládání "neživin".

Jak potom takový člověk vypadá? Jeho nadváha je složená z otoků a tukových zásob. Často nehodlá měnit své stravovací návyky. Napadne ho se třeba potrápit neuváženě přehnaným sportováním. Ale tím jen nadále vysiluje, již chřadnoucí organismus. Možná se mu podaří touto cestou trochu zhubnout, ale také zestárnout z úbytku energie. Pohyb je úžasná věc, jen ho musí provázet radost a ne masochismus.

Víte o tom, že i krátkým půstem se uzdravují vleklé 

drobné neduhy i větší choroby? Čím to je? 

Tělo dostane konečně možnost zbavit se toxinů.
Ale nyní už k jednoduchému způsobu úpravy váhy a zároveň detoxikaci.


Cesta k přirozené váze a zdraví je jednoduchá rostlinná strava.

  • Ráno se zvaž nebo se mrkni do zrcadla.
  • Dej si vydatnou snídani. Klidně tak jak jsi zvyklá/ý. Nebuď o hladu.
  • Přes dopoledne pokračuj ovocem nebo oříšky, či semínky. Řiď se pouze svou chutí. Neboj se a klidně sněz celý meloun nebo trs banánů.
  • Získáš cukry z ovoce a tu nejlepší vodu. Nebude tě přes den pokoušet chuť na sladké.

Nenech se vyhladovět, ale nejez když nemáš hlad. Najez se hned jak se trochu hladu ohlásí. Kdyby ses nechal vyhladovět, tak hrozí, že nakonec rychle sáhneš po čemkoli a celou věc vzdáš.

Zároveň se do ničeho nenuť. Nejde o dietu ani o žádné jiné týrání. Kdykoliv toho můžeš nechat. Poslouchej své tělo.

  • Odpoledne nebo v podvečer pokračuj spíš zeleninou. Dej si salát, pár okurek, rajčata... naprosto cokoliv z rostlinné stravy, co ti chutná a užívej si to. Vnímej tu radost z jídla, chutí a přirozených barev. Užívej si život v každém kousku a vnímej příval životní energie. A zase - nenech se vyhladovět. Možná ti bude stačit překvapivě málo a nebo taky ne a sníš toho kopec. Ničím se netrap. Není to dieta, jen pokus.
  • Druhý den ráno se zvaž a podívej se na sebe. Uvidíš zaručeně změnu. A to je motivující. Dál se rozhodni sám. Můžeš toho nechat, nebo pokračovat týden, nebo i celý život. Vše si řídíš sám a ověřuj si, jestli ti to dělá radost. 

Je možné si dát jeden den v týdnu jako odlehčující, nebo týden, nebo jedno roční období. Léto a začátek podzimu je tato strava ideální pro většinu typů lidí. Ale každý jsme jiný, dej na sebe.

Někteří lidé se zbytečně nemají rádi jen proto, že se sami sobě nelíbí, protože mají kila navíc. 

Ale můžeme při pohledu do zrcadla zažívat radost. Hned se pak líp žije.

Jo a nezlob se na sebe, když to nezvládneš. O nic nejde. Buď kreativní.POUTNÍKOVA CESTA A GENIUS LOCI

Přečíst ukázku z knížky
Monika Micajová

terapie sebepoznání


Další články: 


Znáte to, když se nedaří a člověk si klade otázku, co se to děje? Proč zrovna já? Co proti mně ten vesmír má?

Je potřeba si chránit a občas vyčistit své energetické pole. Je to stejné jako ochrana teritoria a držení osobních hranic. Vše, co se vyskytuje ve světě viditelném, je také v části světa nezjeveném.

Tvořivá síla je tou, co stvořila vesmír a tvoří ho nadále. Zrovna tak stále tvoří i skrz člověka prostřednictvím jeho myšlenek a činů.

Nejdřív bych se ráda pozastavila nad tím, jak vzniká nadváha. Naše těla jsou přirozeně stavěná na normální štíhlou a zároveň silnou podobu. Co s nimi časem uděláme, je naše práce. Ale když už se nám to stane, tak cesta zpět může být jednoduchá a příjemná.

Jsme pozoruhodné bytosti, máme však jednu zvláštní vlastnost. Dovedeme si mnoho věcí nalhávat. Překrýváme často pravdu jako "pokrytci". Dokonce tak, že sami nevíme, co vlastně cítíme. To ale vůbec nevadí, protože k tomu máme úžasný nástroj - naše tělo.

Všimli jste si někdy, jak působí vaše nálada na ostatní lidi a vůbec na váš den? Je očividné, že naším osobním vyzařováním si můžeme přivést do života štěstí a naopak stažením se, ho od sebe odpuzujeme.

Je možné, že si něco přeješ, co se ti v životě nedostává. Vyzkoušej si malý experiment. Prověříš si, jestli je to přání podporované, nebo se mýlíš, anebo dokonce zjistíš, že si to vlastně nepřeješ.

Asi se shodneme na tom, že problém je něco, co vnímáme jako nežádoucí v našem životě. Co tam nechceme mít ...ani vidět, ani slyšet. Vytváří zádrhel, překážku v doposavad plynoucím toku. Jak se k tomu můžeme postavit?

Lidské tělo je zranitelné a stejně tak naše psychika. Když máme zranění na těle, tak ho jednoduše ošetříme a necháme ránu zahojit. Ale v případě zraněné duše, jsme často bezradní. Jak je to možné? Přitom jde o stejný princip.

Někdy tápeme a nejsme si jisti, jakou cestou se vydat. Jindy zas o něco usilujeme, ale přesto se nedaří. Dokonce se objevují nezdolatelné překážky a my čelíme vnitřním konfliktům. Jak se tedy vyznat v sobě a jak si přeložit řeč životních situací?

Každý jsme jedinečný a přišli jsme si do života něco konkrétního prožít. Během našeho vymezeného času si přejeme něco poznat, pochopit a také se projevit. Často se ale stává, že jsme tolik normalizovaní společností, že se svému životnímu plánu a úkolu můžeme vzdálit.