Hloubkové očištění a odpuštění s výsledky

30.05.2018

Rozhodla jsem se prozkoumat odpuštění. Zajímalo mě, jaký má na nás dopad, když se provede opravdu a do hloubky. Jde o způsob pročištění našeho životního pole.


Obvykle při konzultacích vedu tak, aby člověk natolik pochopil svůj příběh a jeho události, že odpuštění není potřeba. Když si totiž uvědomíme hlubší význam i nepříjemných okolností, tak dojdeme k potřebnému poznání. Pochopíme, kam nás život vede a z nepřítele, se tak stane náhle učitel. Výčitky nebo zklamání se proměňují ve vděčnost. Není pak komu odpouštět. Ale o tom se třeba rozepíšu někdy jindy.

Nyní bych se chtěla věnovat hloubkovému odpuštění, které mění energetický náboj a celé vyzařování, takže čistí celkově naše vnitřní a tím pádem i vnější prostředí.

Asi znáte havajský způsob odpouštění Ho'oponopono.

Miluji tě, odpusť mi prosím, děkuji ti...

Udělala jsem si takový experiment, kdy jsem každý den provedla opravdu hloubkovou vnitřní práci. Nejdříve jsem vybrala lidi, s kterými bylo potřeba něco vyrovnat. Další den jsem odpouštěla čistě sama sobě a nakonec celkově životu.

Výsledkem je, že se vztahy s lidmi změnily k lepšímu. Stojaté vody se rozhýbaly a vyčistily. Největší efekt jsem zaznamenala při práci se sebou a odpouštění sobě. Výsledky se dostavily hned následující den. Po posledním odpouštění životu se mi zdál sen o velkém přírodním koupališti, v kterém byly usazeniny a nánosy. Pak se obraz změnil, koupaliště bylo vypuštěné a já mohla vidět na dno, už bylo čisté.


Jak provést očistnou vlnu

Vyberte si na čem budete pracovat. Pokud máte s někým něco nevyrovnaného, tak si daného člověka představte. Můžete se zaměřit na jakoukoliv oblast vašeho života, která nějak vázne nebo nefunguje. Nechte se vést vlastní intuicí.

Najděte si klidné místo, kde budete sami. Vyberte denní dobu, kdy se můžete nejlépe uvolnit a soustředit. Mně se nejlépe pracuje večer a v noci. Ale vím, že řada lidí mají zas nejraději brzy ráno, takže dejte na sebe.

Uveďte se do hlubšího vnoru a soustřeďte se. Vybavte si téma, nad kterým chcete pracovat. Nečistí se jen konkrétní věc, ale celé široké pole. Provádějte pomalu a důkladně.


Tak začínáme:

Miluji tě - prociťte tato slova a dejte do toho hluboký cit. Miluji tě je vstupní branou a otevírá celý proces. Vytvořte proud, který z vás začne sálat a zaplní prostor. Je jako vlna lásky a pozornosti. Nespěchejte a dejte si čas. Můžete slovo Miluji tě párkrát opakovat a zesilovat jeho působení. Když to ucítíte přistupte zvolna k dalšímu kroku…

Omlouvám se, je mi to líto, odpusť mi to prosím - opět hluboce prožívejte a vnímejte, jak se energie mění. Je to jako když se vlní a vypouští do prostoru další barva nebo vibrace. Setrvejte v této fázi tak dlouho, jak budete cítit. Je možné klidně použít slova, která vás v tu chvíli napadnou. Nechte se vést a svými slovy můžete vyjádřit cokoliv, co přijde od srdce. Kdyby přišla nějaká vzpomínka, tak se jí věnujte. Po chvíli zase zvolna vplujte do další části…

Děkuji za odpuštění - opakujte a užívejte houpání na vlnkách klidu a míru…

Odpouštím sám/a sobě - prociťte upřímně tento výrok a odpouštějte si. Nechte opět volně plynout. Pokud přijdou nějaká slova, použijte je. I kdybyste měli pocit, že není co odpouštět, tak jen vytvářejte tuto léčivou vibraci…

Odpouštím ti - vnímejte jak pomalu pouštíte, odpouštíte, necháváte být. Něco tíživého se uvolňuje. Stále jste v proudu lásky, který se vytvořil na začátku. Když ucítíte, že to stačí, tak zvolna vplujte do poslední vlny…

Děkuji ti - prociťujete vděčnost, vděčnost, vděčnost. Zesilujte tento proud a prožívejte opět tak dlouho, jak to budete cítit.


V tuto chvíli můžete proces podle potřeby celý zopakovat znovu od začátku, klidně už trochu zrychleným tempem, tolikrát kolikrát se vám bude chtít a poté pomalinku ukončit. Já jsem se tomu věnovala pokaždé přibližně 5x. Ale proveďte tolik opakování, kolik budete cítit, že je potřeba a bude vás to bavit.

   Není nutné striktně použít přesně tento postup. Dbejte na to, aby vše proběhlo přirozeně a příjemně. Také se můžete vzájemně provést odpuštěním v páru nebo se procesem nechat od někoho vést v meditaci.

Pamatujte, že nejdůležitější na celé práci, je vytvoření sálavého hojivého proudu. Jinak by šlo o prázdná slova bez žádaného náboje a tím pádem i efektu. V jednotlivých fázích můžete setrvávat i několik minut, nespěchejte.

Další dny pozorujte pozitivní změny, které se ukážou ve vás, v životě nebo ve snech. Zároveň ale na výsledek netlačte a buďte uvolnění. Nechte vyklíčit nové rostlinky jako na obrázku.

Líbí se mi na tom, že touto cestou si člověk nic nežádá, ale naopak svou pozorností dává do společného prostoru. Metoda pracuje jako čistícící prostředek, ale je to potřeba udělat pořádně, jako každý úklid.

Experimentujme a hrajme si :)


POUTNÍKOVA CESTA A GENIUS LOCI

Přečíst ukázku z knížkyMonika Micajová

terapie sebepoznání


Další články:

 

Znáte to, když se nedaří a člověk si klade otázku, co se to děje? Proč zrovna já? Co proti mně ten vesmír má?

Je potřeba si chránit a občas vyčistit své energetické pole. Je to stejné jako ochrana teritoria a držení osobních hranic. Vše, co se vyskytuje ve světě viditelném, je také v části světa nezjeveném.

Tvořivá síla je tou, co stvořila vesmír a tvoří ho nadále. Zrovna tak stále tvoří i skrz člověka prostřednictvím jeho myšlenek a činů.

Nejdřív bych se ráda pozastavila nad tím, jak vzniká nadváha. Naše těla jsou přirozeně stavěná na normální štíhlou a zároveň silnou podobu. Co s nimi časem uděláme, je naše práce. Ale když už se nám to stane, tak cesta zpět může být jednoduchá a příjemná.

Jsme pozoruhodné bytosti, máme však jednu zvláštní vlastnost. Dovedeme si mnoho věcí nalhávat. Překrýváme často pravdu jako "pokrytci". Dokonce tak, že sami nevíme, co vlastně cítíme. To ale vůbec nevadí, protože k tomu máme úžasný nástroj - naše tělo.

Všimli jste si někdy, jak působí vaše nálada na ostatní lidi a vůbec na váš den? Je očividné, že naším osobním vyzařováním si můžeme přivést do života štěstí a naopak stažením se, ho od sebe odpuzujeme.

Je možné, že si něco přeješ, co se ti v životě nedostává. Vyzkoušej si malý experiment. Prověříš si, jestli je to přání podporované, nebo se mýlíš, anebo dokonce zjistíš, že si to vlastně nepřeješ.

Asi se shodneme na tom, že problém je něco, co vnímáme jako nežádoucí v našem životě. Co tam nechceme mít ...ani vidět, ani slyšet. Vytváří zádrhel, překážku v doposavad plynoucím toku. Jak se k tomu můžeme postavit?

Lidské tělo je zranitelné a stejně tak naše psychika. Když máme zranění na těle, tak ho jednoduše ošetříme a necháme ránu zahojit. Ale v případě zraněné duše, jsme často bezradní. Jak je to možné? Přitom jde o stejný princip.

Někdy tápeme a nejsme si jisti, jakou cestou se vydat. Jindy zas o něco usilujeme, ale přesto se nedaří. Dokonce se objevují nezdolatelné překážky a my čelíme vnitřním konfliktům. Jak se tedy vyznat v sobě a jak si přeložit řeč životních situací?

Každý jsme jedinečný a přišli jsme si do života něco konkrétního prožít. Během našeho vymezeného času si přejeme něco poznat, pochopit a také se projevit. Často se ale stává, že jsme tolik normalizovaní společností, že se svému životnímu plánu a úkolu můžeme vzdálit.